Naugarduko g. 102-403, Vilnius, tel./fax: (+370 5) 277 90 36

Pasirinkite kalbą:

Lietuvos nacionalinė

Ekspeditorių ir logistų asociacija

Fiata

Savaitės įvykiai

Klaidinga manyti, jog pasaulinė pandemija ar karantino režimas Lietuvoje savaime bus pagrindas sutarčiai pakeisti

Pirmadienis, 2020 Kovas 23 10:19

Dažnu atveju ekspeditoriaus veikla neapsiriboja vien tik kabinetu. Įprastai savo operacijoms užtikrinti  valdome sandėlius ir terminalus, tad koronaviruso sukeltos krizės akivaizdoje, tikėtina, atsigręžėme į patalpų valdytojus/nuomotojus prašydami pakeisti galiojančias sutarties sąlygas. Neatmestina galimybė, kad tokių pat prašymų sulaukėme ir iš savo nuomininkų. Šiuo tikslu, dalinamės Advokato Mindaugo Šimkūno, Advokato Mindaugo Šimkūno ir partnerių kontoros VERUM vadovaujančio partnerio bei Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidiumo nario, teisinėmis įžvalgomis apie sąlygas, leidžiančias inicijuoti sutarties pakeitimus.

Skaityti daugiau...
 

COVID-19: Prastovos ir darbas iš namų

Pirmadienis, 2020 Kovas 23 10:19

Pateikiame Advokato Mindaugo Šimkūno, Advokato Mindaugo Šimkūno ir partnerių kontoros VERUM vadovaujančio partnerio bei Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidiumo nario įžvalgas darbo teisės ir darbo vietų optimizavimo tema.

Įsigaliojęs karantino režimas krovinių gabenimo veiklos tiesiogiai neliečia, tačiau, neabejotina, kad nepalanki epideminė COVID-19 situacija šios ūkio šakos įmonių neaplenks. Vežimo ir ekspedijavimo sektoriaus įmonės jau susiduria su dilema, kai darbo krūvis mažėja, ima dominuoti nuotolinis darbas, ir tuo pat metu išlieka siekis išsaugoti esamą kolektyvą. Kokios gi yra darbo teisinės priemonės optimizuoti darbo samdos kaštus, (tikėkimės) laikinai mažėjant tokios darbo jėgos poreikiui.

Skaityti daugiau...