FIATA

APIE FIATA

FIATA „Federation Internationale del Associations de Transitaires et Assimiles“ – pasaulyje didžiausia nevyriausybinė organizacija veikianti transporto srityje, tiesiogiai ar per asociacijas jungianti daugiau kaip 40 000 logistikos įmonių.

FIATA turi oficialaus konsultanto statusą Jungtinių tautų ekonominėje ir socialinėje taryboje (ECOSOC), Jungtinių tautų prekybos ir vystymo konferencijoje (UNSTAD), ir JT tarptautinės prekybos komisijoje (UNCITRAL).

FIATA tikslai: Taprtautiniu mastu vienyti ekspedijavimo industriją. Atstovauti ekspeditorius, ginti jų interesus, pagerinti ekspeditorių teikiamą paslaugų kokybę, formuojant ir platinant vieningus ekspedijavimo dokumentus, standartizuotas ekspedijavimo sąlygas ir panašiai.

Siekdama suderinti skirtingų šalių ekspeditorių interesus ir užtikrinti sąžiningą konkurenciją, FIATA laikosi sąžiningos konkurencijos principų ir taisyklių. FIATA nariams griežtai draudžiama:

  • Taikyti kainų nustatymo susitarimus
  • Derinti rinkų ir klientų pasidalijimą
  • Bet kokie susitarimai, ribojantys klientų ar vežėjų teises ar pasirinkimo galimybės
  • Bet kokios tarpusavio diskusijos apie kainas, kainų struktūras bei kainodaros strategijas.

Informacija ekspeditoriams apie bet kokias patirtis kainodaroje leidžiama tik profesinio mokymo tikslais, tik iš anksto aptartos dienotvarkės rėmuose, ir suderinus su atitinkamomis šalies (ar šalių) konkurencijos kontrolės valstybinėmis institucijomis.

Asociacija „LINEKA“ yra FIATA narė nuo 1994-ųjų. Narystė šioje organizacijoje suteikia galimybę “Linekos” nariams derinti globalioje ir lokalioje erdvėje sprendžiamus logistikos verslo interesus, gaunant išsamią informaciją apie pokyčius šioje verslo šakoje, dalyvaujant įvairiaus lygio tarptautiniuose renginiuose bei naudojantis FIATA dokumentais.

 
Parašykite mums