Naujienos

VI -asis tarptautinis transporto ir logistikos verslo forumas Kazachstane

2023 10 10


Spalio 4-6 dienomis Astanoje, tarptautinio parodų centro „EXPO“ vietoje įvyko 26-oji tarptautinė transporto ir logistikos paslaugų paroda „TransLogistica Kazakhstan 2023“. Šioje tarptautinėje transporto ir logistikos verslui svarbioje parodoje dalyvavo keturiolika Lietuvos įmonių , tarp kurių  šešios įmonės - asociacijos „Lineka“ nariai – „Arijus“, „Bunasta“, „DLG“, „Gevara“, „Šturvalas“ (TL Nika grupė), „Spedlita“.
 
Parodos metu, kaip Kazachstano transporto savaitės dalis vyko keli svarbūs verslui renginiai, kurių vienas - VI tarptautinis transporto ir logistikos verslo forumas „Naujas šilko kelias“. Šiame verslo forume dalyvavo daugiau nei tūkstantis delegatų iš 23 šalių. Renginį organizavo Kazachstano Susisiekimo ministerija, nacionalinė įmonė „Kazakhstan Temir Zholy“ ir Kazachstano transportininkų sąjunga „KAZLOGISTICS“., kurios kvietimu verslo forume dalyvavo asociacijos „Lineka“ prezidentas, UAB „Vilteda“ generalinis direktorius Tautginas Sankauskas.
 
Kazachstano Susisiekimo ministras Maratas Karabajevas sveikinimo kalboje pažymėjo, kad paroda ir forumas yra skirti Eurazijos žemyno transporto ir ryšių komplekso plėtros perspektyvoms. Jis taip pat pažymėjo, kad šie renginiai jau daugelį metų teisėtai laikomi veiksmingiausiomis platformomis profesinėms problemoms aptarti ir praktiniam jų sprendimo būdui bei dialogui tarp valdžios institucijų ir verslo atstovų palaikymui.
 
Įvairiapusė verslo komunikacija parodoje ir forume sudarė sąlygas konstruktyviai aptarti aktualias transporto pramonės plėtros problemas ir nubrėžti tolesnio efektyvaus vystymosi kelius šiuolaikinėmis ekonomikos sąlygomis. Būdamas svarbių Eurazijos žemyno transporto linijų centre, Kazachstanas yra tranzitinis tiltas ir patikimas partneris tarp Azijos ir Europos, ką liudija tarptautinė parodos ir forumo dalyvių sudėtis.
 
Forumo metu ekspertai ir dalyviai aptarė transporto sistemų bendradarbiavimo ir integravimo klausimus, Eurazijos koridoriaus maršruto plėtrą, taip pat naujas technologijas ir inovacijas multimodalinio transporto srityje, krovinių pervežimo efektyvumo didinimą ir pristatymo sąlygų gerinimą.
 
Parodoje dalyvavusių įmonių atstovai ir parodos lankytojai taip pat dalyvavo Lietuvos – Kazachstano verslo forume, kurio metu turėjo puikią progą susitikti su esamais ir galimais verslo partneriais, pasidalinti patirtimi, užmegzti naujus tiesioginius verslo ryšius, susitikti su LR ambasados Kazachstane dirbančiais diplomatais.
 

Parašykite mums