Naujienos

Metinėje konferencijoje aptartas ES strateginis atsparumas ir iššūkiai 2022 metais

2021 12 20


Gruodžio 20 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius kartu su Prancūzijos valstybės sekretoriumi Europos reikalams Clementu Beaune atidarė Užsienio reikalų ministerijos organizuotą konferenciją „Ruošiantis 2022 metams.: Kokie iššūkiai Lietuvos laukia Europos Sąjungoje?“. Konferencijoje aptarta kaip veiksmingiau atspindėti Lietuvos interesus Europos Sąjungoje (ES) ateinančiais metais, pristatyti prasidedančio Prancūzijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai.
Viceministras A. Pranckevičius įvertino praėjusius metus ir pabrėžė, kad daugelis iššūkių išliks aktualūs ir ateinančiais metais: „Baltarusijos režimo hibridinės atakos metu mūsų valstybė labiau negu bet kada istorijoje dalyvavo, formuojant ES politiką, ypač migracijos srityje, sutelkė didelę bei efektyvią valstybių narių koaliciją. Tai padėjo mums gilinti santykius su sostinėmis ne tik Šiaurės, bet ir Pietų Europoje, atrasti naujas partnerystes bei įsitikinti buvimo ES šeimoje ir solidarumo svarba.“
Konferencijoje dalyvavę Lietuvos ES politikos formuotojai, politikai, ekspertai ir politologai daugiausia dėmesio skyrė ES strateginiam atsparumui, diskutavo apie ES vaidmenį pasaulyje, ES migracijos politikos atsparumą hibridinėms grėsmėms bei ES ekonominio atsparumo įgyvendinimo galimybes bei rizikas.
Diskusijose aptartas naujų priemonių ES lyderystei kaimyninėje erdvėje realizuoti ir vertybiniam demokratijos ir žmogaus teisių gynėjos vaidmeniui įgyvendinti poreikis. Pažymėta, kad ES būtina apibrėžti ir įgyvendinti savo viziją dėl skaitmenizavimo, pramonės politikos, sudėtingų tiekimo grandinių užtikrinimo. Migracijos klausimu buvo diskutuojama, kaip sustiprinti bendrą ES migracijos politiką, kad ji taptų atsparesnė manipuliacijoms iš išorės.
Prancūzijos valstybės sekretorius C. Beaune konferencijos metu pristatė Prancūzijos pirmininkavimo prioritetus žaliosios transformacijos, skaitmenizacijos, socialinio saugumo srityse ir pasidalino Prancūzijos idėjomis dėl ES vaidmens tarptautinėje politikoje stiprinimo.
Konferencijoje bei darbo grupės diskusijoje dalyvavo ir asociacijos Lineka Prezidentas Edmundas Daukantas, kur pasisakė kaip dėl suprastėjusių ryšių su Kinija bei Baltarusija bus paveiktos tiekimo grandinės logistikoje. 

Parašykite mums