Naujienos

Kaip ekspedijavimo platformos supaprastina logistikos operacijas?

2023 04 03


Paskutiniai keli metai pasaulio ekonomikai buvo pilni iššūkių ir niekada iki tol nepatirtų situacijų. Puslaidininkių trūkumas, pandemijos apribota gamyba, politinės ir geo-politinės krizės bei popandeminis krovinių trūkumas kišo ir kiša pagalius į ratus verslo pilnaverčiam veikimui. Kartu, bendras suvartojimas nesumažėjo, o tik persiskirstė  ką ir kur visuomenė vartoja. 
Žmonės buvo priversti ilgą laiką likti namuose, o tai dar labiau išpopuliarino apsipirkinėjimą internetu. Ši ir kitos priežastys sutrikdė mums įprastą tiekimo grandinę, o logistikos sektorius patyrė milžinišką spaudimą. Kylantys reikšmingi sutrikimai, patirti nuostoliai bei nepatenkinti klientai privertė kai kurias įmones susimąstyti apie inovatyvius sprendimus, kurie galėtų išspręsti šią logistinę suirutę. Šiame straipsnyje aptariamos krovinių ekspedijavimo technologijos, kurios iš esmės pagerina ne tik logistikos įmonių, bet ir verslo, kuriam reikia pervežti prekes veiklą.

Kas yra krovinių ekspedijavimo platforma?

Krovinių ekspedijavimas, visuomenėje dažnai suvokiamas kaip elementarus krovinių gabenimas iš taško A į tašką B, tačiau jei pažvelgsime į šį reiškinį detaliau, pamatysime, kad tai yra labai kompleksiškas bei sudėtingas logistikos procesas, apjungiantis aibę dedamųjų. 
Ekspeditoriaus paslaugomis naudojasi verslai, kurie nori sutaupyti laiko, bei pinigų. Krovinių ekspeditoriai tarpininkauja tiekimo grandinėje tarp gamintojų ir galutinio kliento ar vartotojo. Dažnas ieško kaip supaprastinti bei pagreitinti procesą, nes supranta, kad nuo to priklauso uždirbamų pinigų kiekis. Vienas iš efektyvių sprendimų procesų pagreitinimui yra platformos arba skaitmeniniai ekspeditoriai, kurie tampa prioritetiniu pasirinkimu tarp krovinių gabenimo įmonių, ypač jei šie įrankiai yra nemokami bei nereikia mokėti mėnesinių įmokų ar abonementų.

Kaip krovinių eskpedijavimo platformos gali supaprastinti eskpeditorių darbą?

Krovinių ekspedijavimo platformos optimizuoja ir automatizuoja logistikos procesą, o tai sutaupo laiko ir pinigų. Automatizuojant daugelį sudėtingų užduočių sukuriama lengva ir paprasta prieiga, didesnis vežėjų pasirinkimas ir visiškai skaitmenizuotos paslaugos ir tai tik keletas tokių ekspedijavimo platformų teikiamų privalumų. Taip pat, platforma realiuoju laiku sujungia siuntėjus, vežėjus ir vairuotojus,  padeda palengvinti jų tiekimo grandinės operacijas bei eliminuoja neefektyvius procesus ir klaidų riziką.

Ekspedijavimo platformos privalumai

Prieiga prie didelio vežėjų tinklo

Platforma suteikia prieigą prie didelio vežėjų tinklo, todėl krovinių siuntėjams ir vežėjams tampa lengviau valdyti visą transportavimo procesą, kadangi suteikiama viena viską jungianti sistema. Tai ne tik paprastesnis procesas, bet ir kuriantis naujas verslo ir veiklos galimybes. 
Dideli informacijos srautai platformoje yra efektyviai apdorojami, o juos vienu metu gali peržiūrėti ir jais dalytis daugelis naudotojų. Ši automatizacija gerokai sumažina popierinių įrašų skaičių, kurie yra lėti, nuobodūs ir jautrūs klaidoms. Taip pat, ekspedijavimo platforma automatiškai gali atlikti sudėtingesnes funkcijas, pavyzdžiui, apskaičiuoti vežimo išlaidas, rinkti klientų ataskaitas ir kurti vežimo proceso dokumentaciją.

Supaprastintas valdymas

Krovinių ekspedijavimo platformos supaprastina kasdienes krovinių valdymo užduotis, sujungdama įvairius duomenų srautus į vieną integruotą darinį. Jose konsoliduojamos pagrindinės funkcijos t.y mokėjimo siuntimas ar gavimas, dokumentų rengimas ir autorizavimas, bendravimas su siuntėjais ir vežėjais. 
Taip pat, daugelis platformų suteikia galimybę atlikti paiešką duomenų bazėse ir filtruoti rezultatus, rasti geriausiai tinkančius siuntimo partnerius, atitinkančius konkrečius vežimo poreikius. Informacija galima  dalintis su darbuotojais, ją patikrinti arba naudoti kuriant naujus dokumentus. Be to, aiški, logiška ir intuityvi naudotojo sąsaja yra lengvai suprantama be papildomų techninių žinių ar specializacijos.

Krovinių stebėjimas realiu laiku

Sėkmingai ekspedijavimo operacijai labai svarbu nuolat gauti naujausią informaciją apie siuntų būklę. Su ekspedijavimo platforma, įmonės gali greičiau nei bet kada anksčiau pastebėti su siunta susijusias problemas. Integruotos sekimo funkcijos rodo siuntos būseną realiuoju laiku, įskaitant išvykstančias, atvykstančias, sulėtėjusias ar kitaip paveiktas siuntas. Integracijos dėka ekspeditoriai gali greitai dalytis šia informacija su kitomis komandomis ir logistikos partneriais.

Kaštų mažinimas

Bene svarbiausias krovinių ekspedijavimo platformos privalumas - galimybė padidinti pelningumą optimizuojant verslo veiklą. Automatizuotas duomenų įvedimas pašalina būtinybę kataloguoti dokumentus ir gali užkirsti kelią brangiai kainuojančioms administracinėms klaidoms. Duomenų dalijimasis suteikia ekspeditoriams galimybę vienoje vietoje peržiūrėti informaciją ir palyginti vežimo įkainius bei optimaliausią pasirinkimą. Stebėjimas realiuoju laiku ir analizė padeda ekspeditoriams sumažinti išlaidas ir efektyviai koordinuoti siuntas.

Skaitmenizacija - logistikos ateitis

Skaitmenizacija, dirbtinis intelektas yra pagrindiniai pokyčio akstinai visose pramonės šakose, ir ne išimtis, tai pradeda keisti ir logistikos industriją. Pažangi analitika, prognozuojamasis modeliavimas, realaus laiko duomenys - tai naujos sąlygos priimti pagrįstus sprendimus, sumažinti išlaidas ir padidinti tiekimo grandinės efektyvumą. Šie sprendimai jums padeda automatizuoti pirkimus, transportavimo ir pristatymo užduotis, sumažina rankinius procesus ir klaidų skaičių.
Apibendrinant galima teigti, kad skaitmeninių krovinių ekspedijavimo platformų atsiradimas iš esmės keičia tiekimo grandinės valdymą ir keičia logistikos pramonę. Dėl tokių privalumų, kaip didesnis skaidrumas, automatizavimas, tvari logistika, mažesnės išlaidos ir geresnis pristatymo laikas, nenuostabu, kad įmonės sparčiai diegia šias platformas. Nors konkurencija tarp tradicinės logistikos ir skaitmeninių platformų vis didėja, akivaizdu, kad skaitmeninės platformos yra priimtiniausias pasirinkimas įmonėms, siekiančioms optimizuoti savo tiekimo grandinę ir išlikti pranašesniems už konkurentus. Logistikos ateitis yra skaitmeninė, o įmonės, kurios priims šiuos pokyčius, turės geras galimybes tapti savo industrijos lyderėmis.

„Spotos“ - skaitmeninė krovinių ekspedijavimo platforma

Krovinių ekspedijavimo industrija yra labai konservatyvi, tačiau žingsnis po žingsnio šis inertiškumas yra keičiamas drąsių verslininkų ir skaitmeninių sprendimų. 
„Spotos“ - inovatyvi platforma keičianti įsišaknijusias logistikos bėdas bei transformuojanti industriją. Netgi galima teigti, kad tai yra sekantis evoliucijos etapas logistikoje:
  • „Spotos“ sujungia siuntėjus ir vežėjus, bei automatizuoja logistikos procesą visų patogumui 

  • Viskas, kas susiję su krovinių gabenimu bei logistika, galite valdyti naudodamiesi „Spotos“ platforma 

Žinome, kad jūs ir jūsų verslas nori turėti 24/7 užimtumą ir generuoti nesibaigiančias pajamas. Suprantame, kad ieškote paprastų ir jums patogių įrankių valdyti savąjį verslą, bei išnaudoti visas savo galimybes. Tad rinkitės „Spotos“ ir jūsų darbo specifiką pasikeis radikaliai.

Parašykite mums