Naujienos

FIATA įspėja dėl sukčiavimo atvejų

2023 08 17


FIATA įspėja dėl padidėjusio skaičiaus sukčiavimo atvejų siunčiant elektroninius laiškus FIATA vardu nacionalinėms asociacijoms ir jų nariams. Pateikiame FIATA keipimąsi į nacionalines asociacijas ir jų narius, tiesioginius narius dėl saugos ir budrumo priemonių. Jei gautą el. laišką identifikuojate kaip bandymą sukčiauti, nespustelėkite jokios nuorodos, neatidarykite jokio priedo ir neatsakykite į el. laišką. Jei kyla abejonių, susisiekite su FIATA ir persiųskite el. laišką adresu info@fiata.org.
 
Gerbiami FIATA nariai,
Šis el. laiškas yra įspėjimas apie daugybę suaktyvėjusių sukčiavimo el. laiškų, cirkuliuojančių po FIATA būstinės susitikimo. Pasinaudokite šiais punktais kaip patarimu, kaip atpažinti sukčiavimo el. laiškus. Norėdami gauti patarimų dėl oficialios FIATA narystės sąskaitos faktūros ir mokėjimo proceso, kreipkitės tiesiogiai į FIATA.
Visada patikrinkite el. pašto domeno pavadinimą, iš kurio gaunate el. laišką, spustelėdami el. pašto siuntėjo vardą arba atidarydami „Outlook kontaktinę kortelę“, kad dar kartą patikrintumėte el. laiško šaknį. Nepasikliaukite matomu rodomu pavadinimu.
Atkreipkite dėmesį, kad remiantis ankstesniais FIATA pranešimais, FIATA nebepalaiko domeno „@fiata.com“ ir 2021 m. jis buvo pakeistas domeno pavadinimu „@fiata.org“. FIATA neprisiima jokios atsakomybės už „@fiata.com“ paskyros naudojimą.
Patikrinkite FIATA „Valdymo“ tinklalapius (HQ komanda, Prezidiumas ir išplėstinė valdyba), kad sužinotumėte, ar tariamas darbuotojas tikrai dirba, ir ar yra susijęs su FIATA, ir ar naudojamas el. pašto adresas atitinka FIATA svetainėje pateiktą informaciją. . Be to, FIATA logotipo (bet kokia forma) naudojimas el. pašto poraštėje, FIATA komandos narių vardų įtraukimas į el. laiškus ar el. pašto parašus, taip pat oficialių FIATA el. pašto parašų naudojimas neįrodo, kad el. bendravimas yra teisėtas.
(Pastaba: visi FIATA prezidiumo narių, išplėstinės valdybos ir būstinės komandos nariai yra išvardyti oficialioje svetainėje. Jei abejojate, nedelsdami susisiekite su FIATA adresu digital@fiata.org).
FIATA prezidiumo ir išplėstinės valdybos nariai NETURI „@fiata.org“ el. pašto adresų, todėl šiuos siuntėjus PRIVALO patikrinti FIATA būstinės komanda, jei yra įtartinų, apgaulingų el. pranešimų.
Patikrinkite visų FIATA vardu gautų sąskaitų faktūrų banko sąskaitos duomenis. FIATA yra įsikūrusi Šveicarijoje ir naudoja Šveicarijos banko sąskaitą („CH“ IBAN), kuri nesikeičia daugelį metų. Banko sąskaitos, esančios ne Šveicarijos šalyse, nesusietos su FIATA. Jei abejojate, nedelsdami kreipkitės į FIATA.
Atidžiai patikrinkite bendravimo išvaizdą ir turinį. Paprastai galite pastebėti subtilių, bet pastebimų dokumentų ir el. laiškų skirtumų, pvz., rašybos klaidą, neryškų logotipą arba šiek tiek skirtingų spalvų logotipą; sąskaitos faktūros sumos pasikeitimai; mokėjimo prašymo būdo pasikeitimai; kitą kontaktinį vardą arba telefono numerį susirašinėjimui.
Jei el. laišką identifikuojate kaip bandymą sukčiauti, nespustelėkite jokios nuorodos, neatidarykite jokio priedo ir neatsakykite į el. laišką. Jei kyla abejonių, susisiekite su FIATA ir persiųskite el. laišką adresu info@fiata.org.
Jei jūs ir jūsų asociacija bei jos nariai / FIATA individuali įmonė narė tampa kibernetinės atakos auka, būtinai praneškite apie tai atitinkamiems nariams ir kibernetinių nusikaltimų institucijoms, kad būtų galima stebėti šias atakas ir jas sustabdyti.
 

Parašykite mums