Naujienos

Centrinės Azijos valstybių transportininkų vizitas į Lietuvą

2023 06 19


Birželio 12-17 d. Latvijoje ir Lietuvoje – Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje, lankėsi didelė delegacija iš penkių Centrinės Azijos valstybių – Kazachstano, Uzbekistano, Tadžikistano, Kirgizijos ir Turkmėnistano. Atvyko virš penkiasdešimties dalyvių iš privataus ir valstybinio sektoriaus - susisiekimo ministerijų atstovai, vežėjai, transporto ir logistikos centrų, transporto ir logistikos įmonių, užsiimančių tarptautiniais ir multimodaliniais pervežimais, atstovai.
 
Renginį palaikė ir dalinai finansavo Jungtinių Valstijų tarptautinės plėtros agentūra (USAID). Ji kartu su Kazachstano transportininkų sąjunga KAZLOGISTICS ir tarptautine organizacija TRACECA, bendradarbiaudamos su Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Lietuvos nacionaline vežėjų automobiliais asociacija LINAVA ir UAB "Centrinės Azijos Projektai" organizavo šios verslo misijos vizitą į Lietuvą.
 
Pagrindinis renginio tikslas – ištirti ir aptarti krovinių gabenimo galimybes ir plėtrą tarp Centrinės Azijos valstybių ir Lietuvos, kuri nuo 2009 m. yra stebėtoja TRACECA tarpvyriausybinėje komisijoje. Vykdant verslo misiją buvo surengti vizitai į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, Klaipėdos laisvąją ekonominę zoną, Kauno intermodalinį terminalą, taip pat logistikos centrą „Girteka Logistics“.
 
Pranešėjai, įskaitant atstovus iš Kazachstano, Kirgizijos, Tadžikistano, Turkmėnistano, Uzbekistano vyriausybinių agentūrų, taip pat TRACECA, Vidurio Azijos transporto ir logistikos partnerystės (TLP) ir USAID Prekybos Centrinėje Azijoje, KAZLOGISTICS, Kazachstano transporto darbuotojų sąjungos, pasidalino savo patirtimi ir vizija transporto srityje.
 
Susitikimo dalyviai išklausė Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA, bendrovių „LTG Cargo“, „Bunasta“, kitų dalyvių pranešimus.
 
Asociacijos LINEKA prezidentas Tautginas Sankauskas savo pranešime akcentavo dabartinės situacijos, susidariusios tarptautinėje ekspedijavimo rinkoje priežastis ir pasekmes, bei pateikė rinkos plėtros galimybių perspektyvą, trukdžius ir pranašumus.
 
Savo kalboje PS IGC TRACECA generalinis sekretorius pabrėžė, kad TRACECA maršrutai leidžia gabenti krovinius tiek kelių, tiek geležinkelių transportu. Savo kalboje generalinis sekretorius su misijos dalyviais taip pat pasidalijo pagrindinėmis krovinių gabenimo keliu-jūra ir geležinkeliu-jūra maršrutų tarp Lietuvos ir Vidurinės Azijos šalių ypatybėmis, pagrindinį dėmesį skirdamas transportavimo laikui ir kainai.
 
PS IGC TRACECA generalinis sekretorius A. Assavbajevas taip pat pažymėjo pagrindines TRACECA veiklos sritis ir pasidalijo preliminariais bandomojo krovinių pervežimo puspriekabėmis, vykdyto gegužės 25 – birželio 15 d., rezultatais, maršrutu Lietuva - Lenkija - Slovakija - Vengrija - Rumunija - Bulgarija - Juodoji jūra - Gruzija - Azerbaidžanas - Kaspijos jūra - Kazachstanas su išsamiu maršruto aprašymu, kelionės trukme ir transporto išlaidomis.
 
Misijos metu generalinis sekretorius įteikė LLP „Transport-Logistic Nika Group“ įkūrėjui, UAB „Šturvalas“, kuri yra asociacijos „LINEKA“ narys, direktoriui Povilui Varasimavičiui padėkos raštą už pirmojo bandomojo krovinių pervežimo puspriekabe TRACECA koridoriumi organizavimą ir aktyvų dalyvavimą jame.
 
Sesijos pabaigoje renginio dalyviai turėjo galimybę dalyvauti B2B susitikimuose, siekiant užmegzti ryšius ir plėsti bendravimą su delegatais iš Centrinės Azijos bei Lietuvos verslininkais.
 

Parašykite mums