Naujienos

Asociacijos „Linava“ kongresas: aptarti nuveikti darbai, diskutuota apie metinius iššūkius

2022 04 28


Ketvirtadienį vykusiame asociacijos „Linava“ narių 40-ajame metiniame susirinkime – Kongrese – buvo pristatyti asociacijos per metus nuveikti darbai, aptarti praėjusių metų iššūkiai ir dabarties realijos. Kongreso dalyviai patvirtino metinę veiklos ataskaitą ir atmetė Revizinės komisijos pateiktą 2021 m. finansinės veiklos patikrinimo ataskaitą, nurodant, kad ji turi būti pataisyta Revizinės komisijos kompetencijos ribose. Taip Kongresas pareiškė palaikymą „Linavos“ vadovybės vykdomai pridėtinę vertę kuriančiai veiklai.
Metinio susirinkimo dalyvius pasveikinęs susisiekimo ministras Marius Skuodis padėkojo „Linavos“ prezidentui Romui Austinskui dėl pagalbos Ukrainai koordinavimo ir pabrėžė tikįs, kad transporto sektorius įveiks jiems kylančius iššūkius.
Kongrese kalbėjęs „Linavos“ prezidentas Romas Austinskas pabrėžė, kad nors vežėjams pastaruoju metu kyla daug iššūkių dėl užsidarančių Rytų rinkų, brangstančių degalų, didelio darbuotojų trūkumo, perteklinių reikalavimų norintiems dirbti vilkikų vairuotojais, vilties teikia žinios, kad gali pavykti įdarbinti daugiau darbuotojų iš trečiųjų šalių. „Linavos“ žiniomis, planuojama padidinti Lietuvos Respublikos konsulų skaičių Kirgizijoje, nuo gegužės 16 d. čia pradeda veikti Vizų centras, kas palengvins vizų išdavimą.
R. Austinsko teigimu, džiugina tai, kad glaudžiai dirbant su valstybinėmis institucijomis pasiekiama gerų rezultatų – vežėjai gali pretenduoti į lengvatines paskolas, mokesčių atidėjimą, o „Linavos“ pozicija yra atspindima spaudoje ir TV laidose.
Renginyje kalbėjęs „Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas sakė, kad vežėjų atsparumas ir jų vairuotojų profesionalumas, išlaiko Lietuvos ekonomiką konkurencinga ir dinamiška, o Mobilumo paketo keliami iššūkiai Lietuvos vežėjus tik dar labiau sustiprins.
„Mobilumo paketo nuostatos visiškai prasilenkia su Žaliuoju kursu ir visų pirma skirtos išstumti konkurentus iš senųjų Europos Sąjungos šalių rinkos. Bet mūsų vežėjų tai nesustabdys. Mes prisitaikysime ir dar labiau sustiprėsime Vakarų rinkose ir įsitvirtinsime naujose“, – kalbėjo Z.Buivydas.

Parašykite mums