Naugarduko g. 102-403, Vilnius, tel./fax: (+370 5) 277 90 36

Pasirinkite kalbą:

Lietuvos nacionalinė

Ekspeditorių ir logistų asociacija

Fiata

Naujienos

COVID-19: Prastovos ir darbas iš namų

Pirmadienis, 2020 Kovas 23 10:19

Pateikiame Advokato Mindaugo Šimkūno, Advokato Mindaugo Šimkūno ir partnerių kontoros VERUM vadovaujančio partnerio bei Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidiumo nario įžvalgas darbo teisės ir darbo vietų optimizavimo tema.

Įsigaliojęs karantino režimas krovinių gabenimo veiklos tiesiogiai neliečia, tačiau, neabejotina, kad nepalanki epideminė COVID-19 situacija šios ūkio šakos įmonių neaplenks. Vežimo ir ekspedijavimo sektoriaus įmonės jau susiduria su dilema, kai darbo krūvis mažėja, ima dominuoti nuotolinis darbas, ir tuo pat metu išlieka siekis išsaugoti esamą kolektyvą. Kokios gi yra darbo teisinės priemonės optimizuoti darbo samdos kaštus, (tikėkimės) laikinai mažėjant tokios darbo jėgos poreikiui.

Skaityti daugiau...
 

COVID-19 ir vežėjo įsipareigojimų nevykdymas

Ketvirtadienis, 2020 Kovas 19 08:58

COVID-19 atvejų Europoje fiksuojama vis daugiau, situacija keičiasi pakankamai greitai. Viešoje erdvėje pasigirsta nuomonės, kad tolimųjų reisų vairuotojų  profesija yra pati saugiausia. Esą vairuotojas, yra saugiausiai  saviizoliuotas, nelipa iš vilkiko kabinos, nes nedalyvauja krovinių pakrovimo ir iškrovimo procese, krovinio vežimo ir kitus dokumentus vairuotojas gauna per atstumą, per langą, nekontaktiniu būdu. Advokatų kontoros VERUM vadovaujantis partneris, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidiumo narys Mindaugas Šimkūnas su tokia nuomone nesutinka:

Skaityti daugiau...
 

COVID-19: Krovinių ekspedijavimo bei transportavimo sutarčių vykdymas

Trečiadienis, 2020 Kovas 18 09:37

Pateikiame Advokato Mindaugo Šimkūno, Advokato Mindaugo Šimkūno ir partnerių kontoros VERUM vadovaujančio partnerio bei Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidiumo nario įžvalgas

Tiek koronaviruso pandemija, tiek ir vyriausybės priemonės ją suvaldyti sukėlė grėsmių krovinių ekspedijavimo bei transportavimo sutartims vykdyti. Labiausiai tai atsiliepė sutarčių terminų laikymuisi. Automobilių spūstys keliuose, eilės pasienyje tvarkant muitinės ir kitus formalumus, tikrinant sveikatą, panašūs trukdžiai tapo kasdieniai  ekspeditorių ir vežėjų palydovai.

Kokios atsakomybės mūsų tyko ir kaip jų išvengti?

Skaityti daugiau...
 

Dėl mokymo paslaugų pirkimo

Trečiadienis, 2020 Sausis 08 08:40

Lietuvos nacionalinė ekspeditorių ir logistų asociacija „LINEKA“ (toliau – Asociacija) skelbia konkursą įsigyti mokymo organizavimo paslaugas, Europos Socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos bendrojo finansavimo lėšomis finansuojamo projekto „KROVINIŲ EKSPEDIJAVIMO, MUITINĖS PRIEŽIŪROS IR KITŲ LOGISTIKOS VERSLO SEKTORINIŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMAS“, 09.4.3-ESFA-K-814-01-0014 įgyvendinimui. Konkursas organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansų ministro 2014 m. spalio 8 d. įsakymu Nr. 1K-316 „Dėl Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių įgyvendinimo“ patvirtintomis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėmis (toliau – Taisyklės) (aktualia redakcija).

Skaityti daugiau...
 

Įvyko seminaras "Krovinių gabenimas pagal CMR konvenciją: vežimo sutarties sudarymas, vykdymas, atsakomybė"

Penktadienis, 2019 Lapkritis 29 11:38

2019 m. lapkričio 28 d. įvyko Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA kartu su advokato Mindaugo Šimkūno ir partnerių kontora VERUM organizuotas seminaras “Krovinių gabenimas pagal CMR konvenciją: vežimo sutarties sudarymas, vykdymas, atsakomybė".

Skaityti daugiau...
 

Seminaras "Krovinių gabenimas pagal CMR konvencija: vežimo sutarties sudarymas, vykdymas, atsakomybė"

Pirmadienis, 2019 Lapkritis 18 15:27

Lietuvos nacionalinė ekspeditorių ir logistų asociacija LINEKA kartu su advokatų kontora VERUM š.m. lapkričio 28 d. kviečia į seminarą tema: "Krovinių gabenimas pagal CMR konvenciją: vežimo sutarties sudarymas, vykdymas, atsakomybė".

Skaityti daugiau...
 

LINEKA nariai susitiko su Baltarusijos vežėjais

Antradienis, 2019 Spalis 15 11:38

2019 m. spalio 10 d. Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacija LINEKA nariai susitiko su  Baltarusų vežėjų automobiliais asociacijos BAMAP bei BAMAP Service atstovų delegacija. Susitikimą, kurio metu pristatytas Lietuvos logistikos sektorius bei bendradarbiavimo galimybės su Lietuvos ekspeditoriais, inicijavo baltarusių verslininkai, tarpininkaujat Lietuvos ambasadai Baltarusijoje.

Skaityti daugiau...
 

Ekspeditoriai aiškinosi SENT įgyvendinimo ypatumus

Antradienis, 2019 Kovas 05 13:44

2019 m. vasario 28 d. įvyko Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA organizuotas seminaras "SENT Lenkijoje: Problemos ir jų sprendimo būdai". Seminaro metu dalyviai supažindinti su Lenkijos Respublikos prekių pervežimo keliais stebėsenos sistemos įstatymu (toliau – Įstatymas), jo įgyvendinimo ypatumais vežėjams ir ekspeditoriams.

Skaityti daugiau...
 

SENT Lenkijoje: Problemos ir jų sprendimo būdai

Pirmadienis, 2019 Vasaris 18 11:55

Lietuvos nacionalinė ekspeditorių ir logistų asociacija 2019 m. vasario 28 d. organizuoja seminarą tema: "SENT Lenkijoje: Problemos ir jų sprendimo būdai.

Seminaro metu bus analizuojamos SENT sistemos problemos, susijusios su ekspeditoriais, nagrinėjama naujausia Lenkijos teismų praktika. Siūlomi galimi problemų sprendimo būdai.

Skaityti daugiau...
 

Asociacijos LINEKA nariu tapo UAB "Baltic Consol Line"

Trečiadienis, 2018 Lapkritis 07 15:16

2018 m. spalio 31 d. prezidiumo sprendimu į Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA narius priimta uždaroji akcinė bendrovė "Baltic Consol Line". Savo veiklą pradėjusi 2012 metais Baltic Consol Line nuo jūrinių dalinių krovinių konsolidavimu į Pabaltijį užsiimančios įmonės išaugo iki tarptautinės įmonių grupės, galinčios savo klientams pasiūlyti plataus spektro ir aukštos kokybės transportavimo paslaugas. Baltic Consol Line - didžiausias, visiškai neutralus konsolidatorius Baltijos šalyse nuolat investuojantis į savo klientų ekspeditorių konkurencingumo didinimą.

Skaityti daugiau...
 
Puslapis 1 iš 13