Naugarduko g. 102-403, Vilnius, tel./fax: (+370 5) 277 90 36

Pasirinkite kalbą:

Lietuvos nacionalinė

Ekspeditorių ir logistų asociacija

Fiata

Tarptautinė konferencija tiesia Šilko kelią per Baltijos regioną

Trečiadienis, 2016 Rugsėjis 07 09:24

2016 m. rugsėjo 7 d. Vilniuje prasidėjusi tarptautinė konferencija „Šilko kelias – Kinijos jungtis su Europa (per Baltijos regioną)“, rugsėjo 8 d.  persikėlė į Klaipėdą. Šios konferencijos tikslas pratęsti dialogą tarp Baltijos šalyse ir Kinijoje veikiančių transporto ir logistikos kompanijų. Pirmoji tokia konferencija prieš metus, 2015 metų rugsėjį vyko Čingdao mieste Kinijoje.

 

Plėtojant Šilko kelią siekiama, jog per Baltijos šalis tarp Europos ir Azijos sklandžiai vystytųsi transporto ir logistikos tinklas, būtų sukurti nauji transporto mazgai, pagerinta jau esamų logistikos centrų, įskaitant pagrindinius jūrų uostus, sąveika, kur būtų plėtojama naujų paslaugų ir produktų gamyba. Konferencijos metu siekiama paskatinti transporto verslo ir geležinkelio institucijų bendradarbiavimą užtikrinant reguliarius pervežimus geležinkeliais tarp Kinijos ir Europos per Baltijos šalis.

Konferenciją moderavo Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidentas Tautginas Sankauskas.

Kinijos ambasadorius Lietuvoje Wei Ruixing teigė, jog labai simboliška, kad tarptautinė konferencija surengta minint 25 metų diplomatinių ryšių tarp Lietuvos ir Kinijos sukūrimą.

Kinų patarlė sako: jūros ir kalnai negali atskirti žmonių, kurie turi bendrus siekius. Lietuva turi geografinį privalumą, transporto infrastruktūrą ir logistiką, matau perspektyvas tolimesniam bendradarbiavimui. Tikiu, kad ši konferencija nuties tiltus, jog Šilko kelio idėja būtų įgyvendinta“, – sakė ambasadorius.

 

Parengta pagal www.portofklaipeda.lt informaciją